ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚHΡΥΞΗ «EUROPEAN GREEN DEAL»

To Δίκτυο ΠΡΑΞΗ/ΙΤΕ Εθνικό Σημείο Επαφής για τον Ορίζοντα 2020 και το Πανεπιστήμιο Πατρών/Τμήμα Έρευνας, Καινοτομίας & Επιχειρηματικότητας, στο πλαίσιο της ευρύτερης συνεργασίας τους, συνδιοργάνωσαν στις 26/11/2020 Διαδικτυακό Σεμινάριο για την ευρωπαϊκή προκήρυξη: «Building a low-carbon, climate resilient future: Research and innovation in support of the European Green Deal».

Το σεμινάριο παρακολούθησαν 36 ερευνητές προερχόμενοι κυρίως από το Πανεπιστήμιο Πατρών, άλλα Πανεπιστήμια και τον ιδιωτικό τομέα. Τόσο το Τμήμα Έρευνας, Καινοτομίας & Επιχειρηματικότητας της Μ.Ο.Δ.Υ ΕΛΚΕ, όσο και το Δίκτυο ΠΡΑΞΗ είναι στη διάθεση κάθε ενδιαφερόμενου να συνδράμει στις διαδικασίες υποβολής ανταγωνιστικών προτάσεων.

Παρουσίαση webinar Δίκτυο ΠΡΑΞΗ/ΙΤΕ
Παρουσίαση Green Deal