Παρουσίασεις Hμερίδας “Χρηματοδοτήσεις για την έρευνα Horizon 2020 & Η νέα πραγματικότητα στο Horizon Europe”

Στο πλαίσιο της ευρύτερης συνεργασίας του Πανεπιστημίου Πατρών με το Δίκτυο “ΠΡΑΞΗ” στις 26η Νοεμβρίου 2019 διοργανώθηκε ημερίδα με θέμα “Χρηματοδοτήσεις για την έρευνα Horizon 2020 & Η νέα πραγματικότητα στο Horizon Europe” που έλαβε χώρα  στην Αίθ. Οδυσσέα Ελύτη του Πανεπιστημίου Πατρών (Κτήριο Πρυτανείας, 1ος όροφος).

Με το πέρας των ομιλιών ακολούθησαν Μatchmaking Sessions μεταξύ των ενδιαφερόμενων μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας και τοπικών εταιριών, για την διερεύνηση της από κοινού συμμετοχής σε προγράμματα Η2020 και συγκεκριμένα στο πεδίο Blue Growth (Blue Economy & Green Sea Mobility).

Υπεύθυνη Επικοινωνίας για το Δίκτυο “ΠΡΑΞΗ” στην Πάτρα είναι η κ. Πάττυ Παναγοπούλου ppanagopoulou@praxinetwork.gr ενώ ο σχετικός ιστότοπος για περισσοτερες πληροφορίες είναι ο εξής: http://praxinetwork.gr/el/

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε τις παρουσιάσεις της ημερίδας.

1.FORTH_PRAXI Network Services of NCPs – Panagopoulou

2.Spreading Excellence and Widening Participation

3. HORIZON EUROPE

4,Food security, Sustainable Agriculture & Forestry…