reSTART U.P. PATRAS UNIVERSITY

1 Μαρτίου, 2019 - 19 Μαρτίου, 2019

Η προ-θερμοκοιτίδα είναι μια πρωτοβουλία του οργανισμού POS4work σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πατρών με στόχο την ανάπτυξη της επιχειρηματικής κουλτούρας των φοιτητών και την δημιουργία νέων επιχειρήσεων.

Οι βασικοί άξονες του προγράμματος περιλαμβάνουν workshops  για business development, project management, marketing αλλά και softskills από εξειδικευμένους επαγγελματίες σε συνδυασμό με mentoring και coaching από επιχειρηματίες.

Το πρόγραμμα διάρκειας δύο μηνών ξεκίνησε τέλος Φεβρουαρίου και ολοκληρωθηκε με διαγωνισμό (pitching event) για την ανάδειξη των πιο ολοκληρωμένων επιχειρηματικών σχεδίων ο οποίος πραγματοποιήθηκε στην 5η Έκθεση Μεταφοράς Τεχνογνωσίας – Patras IQ οπου και διαγωνίστηκαν έναντι Επιτροπής με έπαθλο χρηματικό ποσό αλλά και την συμβουλευτική υποστήριξη που χρειάζονται για τα επόμενα βήματά τους.

Πρώτος κύκλος επιχειρηματικότητας “reSTART U.P.”

Αρχή:
1 Μαρτίου, 2019